OGŁOSZENIE ZARZĄDU REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. O ZWOŁANIU NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA NA 29.01.2021 R.
Zarząd Remak-Energomontaż Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie działając na podstawie art. 399 § 1 Kodeksu spółek handlowych w związku z art. 4021 i 4022 oraz § 21 ust. 2 i § 23 Statutu Remak-Energomontaż S.A. zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Remak-Energomontaż Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie na dzień 29 stycznia 2021 roku o godz. 12.00 w Katowicach przy ul. Żelaznej 9, z następującym porządkiem obrad:
- Otwarcie Zgromadzenia.
- Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia.
- Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
- Podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu Remak-Energomontaż S.A.
- Podjęcie uchwały w sprawie liczby członków i składu Rady Nadzorczej Remak-Energomontaż S.A. wspólnej kadencji obejmującej lata obrotowe 2021 do 2023.
- Zamknięcie obrad.
Dzień rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu
Dniem rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest 13 styczeń 2021 r. (dalej: Dzień Rejestracji).
Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu
Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące akcjonariuszami Spółki w Dniu Rejestracji.
Na żądanie uprawnionego akcjonariusza zgłoszone podmiotowi prowadzącemu rachunek papierów wartościowych nie wcześniej niż po ogłoszeniu o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i nie później niż 13 stycznia 2021 roku, podmiot ten wystawia imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zgromadzeniu.
Lista akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostanie sporządzona na podstawie wykazu udostępnionego przez podmiot prowadzący depozyt papierów wartościowych (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.) i będzie wyłożona w Warszawie przy ul. Chłodnej 51 i w Katowicach przy ul. Żelaznej 9 w godzinach od 9.00 do 14.00, na trzy dni powszednie przed odbyciem Zgromadzenia, tj. w dniach 26 stycznia 2021 roku do 28 stycznia 2021 roku. Akcjonariusze mogą żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jej sporządzenia lub przesłania listy akcjonariuszy nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres, na który lista powinna być wysłana.
Opis procedur dotyczących uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu
Akcjonariusze mogą uczestniczyć w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, w tym wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu wymaga udzielenia na piśmie lub w postaci elektronicznej. W celu potwierdzenia legitymacji osoby udzielającej pełnomocnictwa należy dołączyć wystawione przez stosowny podmiot zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zgromadzeniu.
Spółka nie przewiduje możliwości uczestniczenia w Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej ani wypowiadania się w trakcie Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, jak też wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Spółka także nie przewiduje wykorzystywania formularzy do wykonywania prawa głosu przez pełnomocnika.
Przedstawiciele osób prawnych winni okazać aktualne odpisy z rejestrów zawierających nazwiska osób uprawnionych do ich reprezentacji.
Osoba nie wymieniona w odpisie winna legitymować się pisemnym pełnomocnictwem. W celu zapewnienia sprawnego przebiegu Zgromadzenia, Zarząd Remak-Energomontaż S.A. prosi o przybycie na 30 minut przed rozpoczęciem obrad i posiadanie dokumentu tożsamości.
Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie takie może być przesłane do Spółki na piśmie bądź w postaci elektronicznej zapisane w formacie PDF na skrzynkę e-mail: walne.zgromadzenie@remak.com.pl, w języku polskim oraz powinno zawierać uzasadnienie jak też projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie powinno być zgłoszone Zarządowi Spółki najpóźniej 7 stycznia 2021 roku.
Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać Spółce na piśmie lub drogą elektroniczną w formacie PDF na ww. skrzynkę e-mail projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Spółka będzie niezwłocznie ogłaszała projekty uchwał na swojej stronie internetowej: www.remak.com.pl
Do oświadczeń, wniosków i projektów uchwał składanych na piśmie lub w postaci elektronicznej należy dołączyć wystawione przez stosowny podmiot zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zgromadzeniu w celu identyfikacji oraz w celu potwierdzenia liczby posiadanych akcji.
Każdy akcjonariusz może podczas obrad Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad. Projekty te powinny być przedstawione w języku polskim.
Wskazanie, gdzie oraz w jaki sposób osoba uprawniona do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu może uzyskać pełny tekst dokumentacji
Zgodnie z art. 4023 § 1 Kodeksu spółek handlowych pełny tekst dokumentacji, która ma być przedstawiona Nadzwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wraz z projektami uchwał będą udostępnione na stronie internetowej www.remak.com.pl od dnia zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Wskazanie adresu strony internetowej, na której będą udostępnione informacje dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Informacje dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia udostępnione są na stronie internetowej www.remak.com.pl.
Jednocześnie w związku z proponowaną zmianą statutu Spółki Zarząd podaje, iż:
dotychczasowe brzmienie § 18 statutu Spółki:
§ 18
- Rada Nadzorcza podejmuje uchwały bezwzględną większością głosów, przy obecności co najmniej połowy składu Rady Nadzorczej. W przypadku równości głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
- Rada Nadzorcza uchwala swój regulamin, który szczegółowo określa tryb jej postępowania.
- Członkowie Rady Nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał Rady, oddając swój głos na piśmie za pośrednictwem innego członka Rady Nadzorczej. Oddanie głosu na piśmie nie może dotyczyć spraw wprowadzonych do porządku obrad na posiedzeniu Radcy Nadzorczej.
- Członkowie Rady Nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał Rady Nadzorczej również przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Uchwała jest ważna, gdy wszyscy członkowie Rady Nadzorczej zostali powiadomieni o treści projektu uchwały.
- Podejmowanie uchwał w trybie określonym w ust. 3 i 4 nie dotyczy wyborów Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej, powołania członka Zarządu oraz ich odwołania i zawieszenia w czynnościach.
nowe proponowane brzmienie § 18 statutu Spółki
§ 18
- Rada Nadzorcza podejmuje uchwały bezwzględną większością głosów, przy obecności co najmniej połowy składu Rady Nadzorczej. W przypadku równości głosów rozstrzyga głos Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
- Rada Nadzorcza uchwala swój regulamin, który szczegółowo określa tryb jej postępowania.
- Członkowie Rady Nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał Rady, oddając swój głos na piśmie za pośrednictwem innego członka Rady Nadzorczej. Oddanie głosu na piśmie nie może dotyczyć spraw wprowadzonych do porządku obrad na posiedzeniu Radcy Nadzorczej.
- Członkowie Rady Nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał Rady Nadzorczej również w trybie pisemnym lub przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość. Uchwała jest ważna, gdy wszyscy członkowie Rady Nadzorczej zostali powiadomieni o treści projektu uchwały oraz co najmniej połowa członków rady wzięła udział w podejmowaniu uchwały.
Z a r z ą d
Remak-Energomontaż Spółka Akcyjna
wszystkie artykuły powrót do kategorii